Kurumsal

1949 yılında dedelerimiz olan “Hacı Mehmet ÖZPOLAT” ve “Mehmet Ali AKÇAY” seyyar olarak yaptıkları kitap satışını Gaziantep’de ELMACIPAZARI ve KARATARLA cami yanında kitap satışına yerleşik olarak ticari faaliyetlerine devam etmişlerdir.
Babamız olan ve toptan ticareti başlatan Hamit ÖZPOLAT 1971 yılında “Mehmet Ali AKÇAY” ile Akçay dağıtımı kurdu. Kuruluşundan bu yana istikrarli bir gelişim göstermeye devam etti.
1995 yılında Hamit ÖZPOLAT ‘ın iki oğlu “Zeki ve Hasan ÖZPOLAT” yüksek tahsilleri ve askerliklerini bitirdikten sonra küçülüp dağılan Akçay dağıtım yerine daha güçlü, genç ve dinamik olan yeni yerlerini açtılar. Yeni yerlerinin isminde babalarının (Hamit ÖZPOLAT) yad etmek için lakabı olan “Hocanın Oğlu” nu koydular. HOCAOĞLU kitap kirtasiye ve okul gereçleri Ltd. Şti. dünyaya gelmiş oldu.
11/04/2016 tarihinde 8,000 M2 lik kendi binamıza taşındık. Yeni yerimizde SHOPINGSHOP “dükkan içinde dükkan” sistemiyle 52 firmayi bir dükkan çatısı altında aldık. 52 Firmanın tüm ürünleri stoklarda mevcut olup anında sevkiyata hazırdır.
Kitap ürünleri için komple bir kat hizmete ayrılmıştır. Okul ve büro için gerekli olan en küçüğünden en büyügüne kadar tüm ürünler yeni mağazamızda teşhir edilmektedir.
Yalnızca işyerindeki fiziksel rahatlıkla değil, dağıtım ağındaki büyüklüğüyle sektörün öncü firmasıdı. Akdeniz, Doğu ve Güneydoğu bölgesindeki il ve ilçeleri kapsayan büyük bir dağıtım ağına sahiptir.
DSC_5983DSC_6104